GİZLİLİK POLİTİKASI

Türkiyeonline, kullanıcıların, aşağıda belirtilen gizlilik koşullarına uygun olarak; kendilerine ait içeriklerini yükleyebilecekleri, başkalarına ait içeriklerle ilgili görüş ve düşüncelerine yer verebilecekleri, yer ve konum bildiriminde bulunabilecekleri, görsel paylaşımlar yapabilecekleri ve diğer Türkiyeonline kullanıcıları ile eşzamanlı iletişim kurabilecekleri bir sosyal paylaşım ve e-ticaret platformudur. Türkiyeonline kullanıcıları, bireysel ve kurumsal kullanıcılardan oluşur.
Bu Gizlilik Politikası web sitemiz, e-postalarımız ile mobil uygulamalarımızı ("Site") kullanımınız ile bağlantılı olarak hakkınızda topladığımız bilgilerin toplanması, kullanılması ve ifşa edilmesine ilişkin politikalarımızı izah eder. ”Sen” , ”senin”, "siz" ve "sizin" ibareleri ile sitenin bir kullanıcısı olarak size atıfta bulunulur. "Biz" , "bizi" ve "Türkiyeonline" ibareleri ile Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik bir şirket olan Global Trade & Communication LLC. ("GT&C") şirketine atıfta bulunulur.
Siteyi kullandığınızda işbu Gizlilik Politikasında izah edildiği üzere bilgilerinizi toplamamıza, kullanmamıza ve ifşa etmemize onay vermiş olursunuz.


1-Bilgilerinizin ve Verilerinizin Saklanması

a) Bilgileriniz
Türkiyeonline’a kayıt olurken vermeniz istenen bilgiler, Türkiyeonline’da kendi isteğiniz ile paylaştığınız bilgiler, diğer kullanıcıların sizin hakkınızda paylaştığı bilgiler ve sizin hakkınızda kullanımınızdan dolayı elde ettiğimiz bilgiler, BİLGİLERİNİZ ’i oluşturur.
Kayıt bilgileriniz; adınız soyadınız, e-posta adresiniz, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz ve yaşadığınız yerden oluşur.

Kendi isteğiniz ile paylaştığınız bilgiler; durum güncellemeleriniz, fotoğraf, video gibi içerik paylaşımlarınız, diğer üyelerin durum güncellemeleri ve / veya içerik paylaşımları ile ilgili yorumlarınız, işletme takibi yapmanız ya da takipten vazgeçmeniz, yer ve konum bildiriminde bulunmanız, bir sayfayı ya da internet sitesini beğenmeniz, bir sayfa oluşturmanız, sorulara verdiğiniz cevaplar, herkese açık bir şekilde kullandığınız tüm görsel ve metinsel içerik ve yorumlarınızdan oluşur.
Ayrıca diğer kullanıcıların sizin iletişim bilgilerinizi, fotoğraflarınızı paylaşmaları, sizin Türkiyeonline ile her etkileşiminizde örneğin başka bir üyenin profiline baktığınızda, mesajlaştığınızda, bir üyeyi ya da sayfayı arattığınızda, Türkiyeonline mobil uygulamasını kullandığınızda, fotoğraf ve video yüklediğinizde elde ettiğimiz bilgiler de bilgilerinizi oluşturur. Bunlar, kullandığınız bilgisayar, cep telefonu, tabletlerden alınan veriler sonucu, IP adresiniz, yaşadığınız şehir, konumunuz, kullandığınız tarayıcının türü, işletim sistemi gibi bilgilerdir.

Türkiyeonline kullanıcıları, tüm kullanıcılar ile tüm bilgilerini, tüm kullanıcılar ile bazı bilgilerini, bazı kullanıcılar ile tüm bilgilerini, bazı kullanıcılar ile bazı bilgilerini paylaşma konusunda tasarruf hakkına sahiptir.
.
Türkiyeonline kampanyaları ve Türkiyeonline ürünlerini ya da hizmetlerini çevrimiçi olarak satın alırsanız, fatura ile kredi kartı bilgilerinizi toplayabilir ve saklayabiliriz. İşbu bilgiler sadece satın alma işlemini (siparişleri yerine getirmek ve kredi kartı ödemelerini işlemek gibi) tamamlamak üzere gerekli vazifeleri yerine getiren üçüncü taraflar ile paylaşılır. Kredi kartı numarası gönderirseniz, söz konusu bilgileri endüstri standardında teknoloji kullanarak şifreleriz.


b) Bilgilerinizin Paylaşımı ve Aidiyeti

Tüm bilgileriniz, size aittir. Türkiyeonline kullanıcıları ile ilgili elde ettiğimiz yukarıda sayılan tüm bilgileri ortaklarımıza, sitede reklam verenlere, uygulama geliştiricilere yönelik olarak, Türkiyeonline’da verileri güvenli ve emniyetli tutma amaçlı, Türkiyeonline’ın veya başkalarının hak ve mülkiyetini korumak için, kullanıcılar arası iletişimi ve hizmetleri sağlamak için, sizi ilgilendirebilecek reklamları sunmak için, sorunları çözmek, veri analizi ve testler yaparak sağlamış olduğumuz hizmeti iyileştirmek ve geliştirmek için kullanabiliriz. Bize bilgilerinizi bu yollarla ve bu amaçlar için kullanma izni veriyor olmanız, bu bilgilerin size ait olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir. Kişisel verilerin işlenmesi yani; Kişisel verilerin otomatik olan veya olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, değiştirilmesi, silinmesi veya yok edilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması veya başka bir şekilde elde edilebilir hale getirilmesi, üçüncü kişilere aktarılması, kullanılmasının sınırlanması amacıyla işaretlenmesi, tasniflenmesi veya kullanılmasının engellenmesi gibi bu veriler üzerinde gerçekleştirilen işlem ya da işlemler bütünü konusunda tarafımıza yetki verdiğiniz açıktır.

c) Verilerin Saklanması

Genel olarak hesabınızla ilgili tüm bilgiler, hesabınız silinene kadar saklanır. Bilgileriniz, yukarıda sayılan izin vermiş olduğunuz paylaşımlar haricinde, 3.kişilerle paylaşılmaz. Ancak resmi olarak talep edilmesi halinde, adli ve resmi kurum ve kuruluşlarla paylaşılabilecektir. Bilgilerinizin güvende kalması için, emniyetli ve hatasız olarak tutulması için çaba göstermekle birlikte bu konuda garanti veya herhangi bir taahhüt vermemiz mümkün değildir.


2-Gizlilik İle İlgili Diğer Uygulamalar

a) Hesabınızdaki her bir gönderiyi, isterseniz Facebook ve Twitter’da da paylaşabilirsiniz. Gönderileriniz diğer kullanıcılar tarafından yorumlanabilir, beğenilebilir, favorilere eklenebilir ya da şikayet edilebilir. Siz de aynı işlemleri, diğer kullanıcıların gönderileri hakkında yapabilirsiniz.

b) İletişim bilgilerinizi kullanıcılar ile paylaşmamış olsanız dahi, diğer kullanıcılar, Türkiyeonline kişi aramasında adınızı arayarak size ulaşabileceklerdir. Profil bilgilerinizi, gönderilerinizi, özel mesajlarınızı, check-in paylaşımlarınızı (konum bildirme) kimlerin görebileceğini, “Hesabım“ Gizlilik Ayarlar” ından belirleyebilirsiniz.

c) Bilgilerinizi takipçilerinizle ve başkalarıyla paylaştığınızda bu kişiler bilgilerinizi, cep telefonlarıyla ve diğer cihazlarla senkronize edebilir, bu durumda Türkiyeonline, araçlarını ve ya cihazının veya tarayıcısının sunduğu diğer yöntemleri kullanarak bu bilgileri kaydedebilir, başkalarıyla paylaşabilir. Bu nedenle bilgilerinizi sadece güvendiğiniz kişilerle paylaşmanızı tavsiye ederiz. Türkiyeonline’nın bu seçiminiz ve sonucu ile ilgili hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

d) Türkiyeonline’da kullanıcılar; grup ve işletme sayfaları oluşturabilir, Türkiyeonline sayfaları herkese açık sayfalardır. Sayfa sahipleri, sizin hakkınızda istatistiksel verilere erişebilir. Türkiyeonline’da tüm kullanıcılar gruplar oluşturabilir ve/veya bunlara katılabilir.

e) Türkiyeonline, Türkiyeonline hesabınızı kullanarak çeşitli oyunlar, uygulamalar, Türkiyeonline ile organik bağı olmayan ve Türkiyeonline tarafından kontrol edilemeyen işletmeler tarafından geliştirilen siteler ile iletişimlerinizde, verilerinizi korumayı taahhüt etmez. Bunların kullanıcı ve gizlilik şartlarını okuduğunuzu varsayar ve sorumluluk kabul etmez.

f) Herkese açık bir arama motoruna (google, yandex vb) giren kişiler, zaman akışınızı ya da ön izlemesini görebilirler. Çünkü arama motorları bir süreliğine de olsa bilgileri ön bellekte tutarlar.

g) Türkiyeonline’ın kullanımını daha kolay ve hızlı hale getirmek, özellikler sunmak, cihazınız veya tarayıcı önbelleğiniz dahil Türkiyeonline kullanımınız hakkında bilgiler saklamak, reklamlar yayınlamak, sizi, diğer kullanıcıları ve Türkiyeonline’ı korumak amaçlı olarak; konum bilgileri, çerezler, pikseller, yerel depolama sağlayan başkaca sistem teknolojileri kullanabiliriz. Türkiyeonline’ı verimli ve tam kullanmanız için, bunları kullanmamıza izin verdiğiniz kabul edilir.

h) Veri kullanımı ilkemiz ve diğer uygulamalarımız hakkındaki sorularınız ve/veya şikayetleriniz için Türkiyeonline iletişim sayfası yoluyla mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.

ı) E-posta adresiniz, GSM numaranız gibi sahip olduğunuz iletişim bilgilerinizi kullanarak size e-posta, diğer bildirim ve mesajlar gönderebiliriz.

i) Türkiyeonline Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik Global Trade & Communication LLC. ("GT&C") Şirketi'ne ait olup, yeni şirket oluşumu veya sahibinin değişmesi durumunda, verileriniz, veri kullanımı ilkeleri doğrultusunda aktarılabilecektir.

j) Site kullanımınız ile bağlantılı olarak reklam ile ilgili hizmetleri sağlayan üçüncü tarafların Tanımlama Bilgilerini kullanmasına izin veririz. Üçüncü tarafların kullandıkları Tanımlama Bilgilerine erişimimiz ya da bunlar üzerinde denetimimiz yoktur.

k) Gizlilik Politikamız’da açıklandığının dışında, Türkiyeonline, izniniz olmadan, bilgilerinizi 3. şahısların bağımsız, doğrudan pazarlama faaliyetleri için 3. şahıslarla paylaşmaz.
l) İşbu Gizlilik Politikasını muhtelif zamanlarda gözden geçirebilir ve yeni maddeler ekleyebilir veya düzenleyebiliriz Site kullanımınız ile bağlantılı bilgilerinizin Türkiyeonline tarafından toplanması, kullanılması ve ifşasının siteyi kullandığınız ya da siteye eriştiğiniz tarihte yürürlükte olan Gizlilik Politikasına tabi olduğunu anlar ve kabul edersiniz. İşbu Gizlilik Politikasına ilişkin olarak maddi değişiklikler yaparsak, söz konusu değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra siteyi süregelen kullanım ya da siteye süregelen erişiminizin söz konusu değişikliklere ilişkin kabulünüzü oluşturduğunu ve bunlarla ve de gözden geçirilmiş Gizlilik Politikasıyla bağlı olduğunuzu anlar ve kabul edersiniz.